
Talán megbántottak, talán valaki, akiben bíztál, nem úgy viselkedett, ahogyan remélted. És talán azt mondtad magadnak: „Megbocsátottam.” De valóban megbocsátottál? Vagy csak elrejtetted a haragodat egy mosoly mögé, egy barátságosnak vagy semlegesnek tűnő mozdulat mögé ?
A megbocsátás megjátszása olyan, mint amikor egy repedt edényt festékkel befedsz, hogy ne látszódjon rajta a törés. Kívülről szépnek tűnhet, de belülről tovább szivárog a fájdalom. A bensődben pedig munkál a harag és a visszavágás utáni vágy, ez pedig olyan, mint egy csendesen és a háttérben munkálkodó vírus, amely csendben pusztítja a kapcsolataidat. Isten azonban nem erre hívott téged. Ő arra tanít, hogy valódi megbocsátással szabadítsd fel a szívedet.
Amikor nem bocsátasz meg, a harag olyan, mint egy nehéz kő, amit cipeled magaddal. Ez a teher nemcsak téged terhel, hanem akadályozza a szeretetet is, amit mások felé mutathatnál. De amikor őszintén megbocsátasz, ez a kő leesik, és újra szabadon lélegezhetsz.
Mit tehetsz a harag és a meg nem bocsátás ellen? Vizsgáld meg a szívedet. Imádságban kérdezd meg Istent, van-e benned elrejtett harag. Ne félj szembenézni vele, mert Isten irgalma segít felszínre hozni. Mondd ki, ha úgy találod hogy harag van benned. Valld meg: " Igenis haragszom." Vállald fel az érzést, mert nem maga az érzés a bün, hanem az, ha helytelenül nézel szembe vele.
Nézz szembe az érzéseiddel. Ha valaki megbántott, ismerd el magad előtt, hogy ez fáj. A megbocsátás nem azt jelenti, hogy tagadod a fájdalmat, hanem hogy elengeded a nyílt vagy titkolt bosszúvágyat.
Tegyél lépéseket a megbékélés felé. Ha lehet, beszélj azzal, aki megbántott. Mondd el neki őszintén, de szeretettel, mit érzel. Ez nem minden esetben lehetséges. Ha ez nem lehetséges, imádkozz érte, és bízd Istenre a személyt, aki megbántott téged.
Győzd le a titkos bosszúvágyat szeretettel. Ha hajlamos vagy visszavágni rejtett módon, inkább válaszd a nyíltságot és a jóságot. Ezzel nemcsak másokat, hanem magadat is szabadabbá teszed.
Tedd le a haragot Isten kezébe. Mondd el neki, mi bánt, és kérd, hogy vegye el a terhet. Ne feledd: Isten a legnagyobb példát adta a megbocsátásra, amikor Jézusban megbocsátott neked.
A megbékélés olyan, mint egy folyó, amely megtisztítja a partjait. Amikor megbocsátasz, nemcsak magadnak adsz szabadságot, hanem lehetőséget adsz Istennek, hogy helyreállítsa a kapcsolatot.
Ugyanakkor lehetnek olyan szélsőséges esetek, ( Hála Istennek ezek nagyon ritkák) amikor a megbocsátás lehetséges, de a bizalom olyan szélsőségesen megtört, hogy a kapcsolat helyreállítása már nem lehetséges. Ebben az esetben is fontos megbékélned. Ez a saját érdeked.
IMA: Mennyei Atyám, köszönöm, hogy Krisztusban megbocsátottál nekem, pedig én sem voltam méltó rá. Segíts, hogy a Te példádat követve én is szívből tudjak megbocsátani másoknak.
Kérlek, vizsgáld meg a szívemet, és mutasd meg, ha haragot rejtegetek. Adj bátorságot, hogy szembenézzek az érzéseimmel, és erőt, hogy elengedjem a fájdalmat.
Segíts, hogy ne rejtett haraggal, bosszúvággyal, hanem jósággal és irgalommal forduljak azok felé, akik megbántottak. Taníts meg arra, hogyan lehetek a megbékélés eszköze a kezedben. Taníts meg engem áldani, jót kívánni azoknak, akik nekem rosszat kívánnak, rosszat tettek. Jézus Krisztus nevében, Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése