2019. február 14., csütörtök

HÁZASSÁG HETE SOROZAT 2. RÉSZ: A DÖNTÉS RAJTAD ÁLL!

A férfiúnak elméjében való gyötrelem megalázza azt; a jó szó pedig megvidámítja azt.
Példabeszédek 12. rész 25. vers

Vannak házasok akik aktívan dolgoznak azon, hogy a házasságukat szétverjék. Aztán amikor végképp minden tönkrement, és széthullt az életük, ők az elsők akik csodálkozva kérdezik:
" Vajon mit rontottam el?"
Ha azt szeretnéd, hogy a házasságod darabokra törjön akkor csak kritizáld a házastársad állandóan. Ha virágot hoz, jegyezd meg, hogy miért nem szebb a csokor? Miért nem más színű? Miért ma hozta?
Ha valamit elhibázol, megbántod a házastársad esetleg olyan döntést hozol ami a családotokat negatívan érinti, kezdd el mocskolni a házastársadat, csak azért, hogy magadat egy kicsit világosabbnak tudd beállítani azzal, hogy a házastársad teljesen befeketíted.
Ha feleség vagy, semmiképpen ne vesd alá magad a férjed szavának, hiszen ahogy ma mondani szokták, ez régimódi felfogás, a te férjed pedig úgysem tudja vezetni a családot.
Ha a feleséged vacsorát főz, jelezd neki mindig, hogy anyukád jobban főzött, elsózta. Ha új frizurát csináltat ne vedd észre egyáltalán, kezdd el dicsérni a jelenlétében a kolléganőd csodálatos új frizuráját.
Ha ezekbe elég időt, energiát fektettek, biztosak lehettek, hogy olyan válás lesz a vége a házasságotoknak, amit talán a közös gyermekeitek sem fognak kiheverni csak hosszú évek múlva.
A választás azonban rajtunk áll. Lehetünk a házastársunk legnagyobb támogatói, bátorítói, vagy lehetünk a házastársunk legnagyobb kritikusai.
Ha szeretnél egy olyan házasságot, amely Isten dicsőségére van és örömötöket lelitek benne, akkor töröld le a házastársad könnyeit és ne te adj okot neki a könnyekre.
Hangsúlyozd ki az erősségeit ne a gyengeségeit.
A bátorítás egyszerű, de erőteljes eszköz, melynek segítségével a házasságod működőképes marad hosszú távon is, a házastársad pedig boldog.
Még egy dolog: A bátorítást csak az Úrban gyakoroljuk.
Ha vannak ostobaságaink, bűneink, nehogy azt várjuk, hogy a házastársunk támogasson bennünket.
Olyankor a feladat az, hogy aki áll, segítse fel azt, aki elesett.
Ha a házastársad nem osztja be jól a pénzt, vedd el tőle ezt a feladatot. Ha nem teszed, a családodnak ártasz és felelős leszel Isten előtt is.
Ha a házastársad egy zenei tehetségkutatóba készül, miközben a fürdőszobai tükör megreped ha dúdolni kezd, akkor ne bátorítsd. Gondoskodó szeretettel közöld vele a véleményed, és mutass rá valami olyanra, amiben tehetséges.

IMA: Istenünk, szeretnénk előrehaladni a Te utadon és építeni egymást házasságunkban, családunkban.
Bocsásd meg amikor akarattal, vagy akaratlanul is romboltuk a házasságunkat, családunkat.
Könyörülj rajtunk és tégy szilárddá minket kegyelmed által.
Krisztus nevében, Ámen.

2019. február 13., szerda

Házasság hete sorozat 1. rész: Az ISTENI SZERETET!

Az isteni szeretet mindent eltűr, mindig hisz, mindig remél, mindenben kitart.
1 Korintus 13. rész 7. vers ( Egyszerű Fordítás)


A szeretet az nem egy érzés, a szeretet elkötelezettséget jelent.
A mai társadalom újrafogalmazta a szeretet jelentőségét és egy olyan kósza érzéssé degradálta, amely jön és megy is rövid időn belül.
Mivel ezt a hazugságot nagyon sok házaspár is elhiszi, ezért rengeteg házasság úgy bontatik fel, hogy a felek arra hivatkoznak, hogy már nem érzik ugyanazt amit régebben.
Állj ellen a nagyon is aktuális kísértésnek, hogy a házasságodat csupán érzelmekre építsd.
Építsd a házasságodat az Isten sziklaszilárd szavára, légy teljesen elkötelezett a házastársad iránt, és meg fogod látni, hogy az érzelmeid követni fogják az általad diktált ritmust. A szomorú valóság ugyanis az, hogy az érzelmeink a cselekedeteinket követik.
Ha elkötelezetten teszünk azért, hogy kifejezzük szeretetünket házastársunk iránt, akkor a szeretet, szerelem növekedni fog, vagy újra kibimbózik, ha azonban dacból, egóból, sértettségből, haragból úgy döntünk, hogy nem szeretjük tovább a házastársunkat cselekedeteinkkel és elkötelezetten, a házasságunk zátonyra futásához járulunk hozzá.
Gondolkozzunk el rajta: Hogyan fejezzük ki nap, mint nap a házastársunk iránt érzett szeretetünket és maximális elköteleződésünket cselekedetek által?


IMA: Istenünk, köszönjük, hogy Te szeretted az egyházat, és életed is adtad érte. Hűségesen munkálkodsz ma is türelemmel, hittel, reménységgel, kitartással azon, hogy felkészítsd a menyasszonyod a nagy napra. Segíts nekünk is a Te szereteteddel élni és cselekedni. Elsősorban a családunkban, másodsorban pedig a környezetünkben. Krisztus nevében, Ámen.

2019. február 12., kedd

HA ISTEN VELÜNK, KI LEHET ELLENÜNK?

Mit mondjunk tehát erre? Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk?
Rómaiakhoz írt levél 8. rész 31. vers


Ne bátortalanodj el a nehézségek és ellenállás láttán, amikortól elhatároztad, hogy Istennel jársz teljes odaadással.
A kedvtelenség sok embert fordított már el Isten követésétől, a csecsemőkorban levő hívők közül pedig sokakat vett rá, hogy visszaforduljanak oda ahonnan kijöttek Isten segítségével.
Izrael népe a sivataggal szembesülve annyira elbátortalanodott, hogy kész volt visszatérni az egyiptomi rabszolgaságba.
Isten maga is megenged nehézségeket gyermekei életében, hogy a próbák által megedződjön a hitük, a gonosz pedig viharokat fog szítani körülöttünk amint lehetősége nyílik rá.
Ne feledjük azonban, hogy Isten az Ő gyermekeinek oldalán áll, képes rendreutasítani vagy elpusztítani gyermekeinek ellenségeit akár egy pillanat alatt.
Ó milyen semmiség a Mindenható Isten előtt az ember vagy a gonosz haragja.
Amint megkötötted az újszövetséget Istennel és Isten veled, egy olyan várad, oltalmad lesz Isten, melynek elrejtettségében a föld vagy a pokol minden hatalma sem képes ártani neked.
Ha Isten nem tudna megmenteni, nem lenne Isten. Ha nem kelne védelmedre, nem tartaná meg szövetségét.
Tehát, Isten nem biztos, hogy meg fog kímélni a nehézségektől, próbáktól, üldözésektől, de oltalmat nyújt neked és nekem ezek közepette és átvezet minket rajtuk.
Ennek ellenére, minden ilyen nehéz helyzetben mi vagyunk a győztesek! Sőt, még annál is többek, ő általa, aki szeretett bennünket. (Róma 8:37, Egyszerű fordítás)
Sokkal kívánatosabb türelmes szenvedésben Krisztusért felül kerekedni, mintsem csatatéren, fegyverekkel győzni le üldözőinket.
Gondolj csak azokra, akik a nehézségek idején így törtek ki Isten dicsőítésébe:
" Isten a mi oltalmunk és erősségünk, mindig biztos segítség a nyomorúságban." ( 46. Zsoltár 2. vers)
Ha az egész világ az oldaladon állna, akkor is lenne okod a félelemre.
Istent az oldalunkon tudni, végtelenül többet jelent ennél.
Krisztus, a mi megváltónk kész előttünk járni és győztessé tenni minket is. Nincs okunk félelemre amíg Krisztus mutatja az utat.
Ne fordulj vissza amikor látod a vértől és szenvedéstől áztatott lábnyomait!


IMA: Istenünk, köszönjük Krisztust aki végigjárta a kijelölt utat itt ezen a földön egészen a kereszthalálig. Mindvégig engedelmes volt, ezért győzött a halál felett. Tégy minket bátorrá Tebenned, hogy a ránk bízott küldetést, a nekünk kijelölt utat végig tudjuk járni Krisztus nyomdokaiban. Ne engedj megfutamodni minket. Szeretnénk mindvégig kitartani. Krisztus nevében, Ámen.

2019. február 11., hétfő

A SZENTLÉLEK NEVEI!

Uramnak, az Úrnak lelke nyugszik rajtam, mert felkent engem az ÚR. Elküldött, hogy örömhírt vigyek az alázatosaknak, bekötözzem a megtört szíveket, szabadulást hirdessek a foglyoknak, és szabadon bocsátást a megkötözötteknek.
Ézsaiás könyve 61. rész 1. rész

A legjobb módja annak, hogy megértsük a Szentlélekről szóló tanítást, hogy megvizsgáljuk az Ő neveit.
Először is nagyon sok olyan neve van a Szentléleknek, amelyek által megértjük az Atyával való kapcsolatát.
Hadd soroljak fel most néhányat:
" Isten Lelke" (1 Mózes 1:2), az Úr Lelke (Lukács 4:18), " a mi Istenünk Lelke" (1 Korintus 6:11), "Uramnak, az Úrnak Lelke" (Ézsaiás 61:1).
Máté 10:20-ban Krisztus "Atyátok Lelkeként szólítja meg, Pál apostol pedig, 2 Korintus 3:3-ban az élő Isten Lelkének nevezi.
" Az én Lelkem", mondja Isten az 1 Mózes 6:3-ban, a zsoltáríró azt mondja a 139. Zsoltár 7. versében: " Hova menjek Lelked elől?"
Ezek mind leíró nevei a Szentléleknek, amelyek leírják az Atyával való kapcsolatát.
A második csoportba tartoznak azon nevei, melyek leírják a Fiúval való kapcsolatát.
( Róma 8:9) "De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé."
A "Lelke" szó alatt, a Szentlélekre utal a Szentírás.
Filippi 1:19-ben, Pál apostol, Jézus Krisztus Lelkéről beszél, a Galata 4:6-ban azt mondja: Isten elküldötte Fiának Lelkét a mi szívünkbe...
Olyan szomorú, hogy van az emberek egy csoportja, akik abból csinálnak teológiai eszmefuttatást, hogy Szentlélek vagy Szent Szellem az Atya és a Fiú Lelkének helyes megnevezése.
Az igazság az, hogy a két szó ugyanazt jelenti. Ugyanarra a személyre gondolunk mindkét esetben.
Ne engedjük tehát, hogy a gonosz megosszon minket ilyen dolgokon.
Adjuk át magunkat a Szentlélek vezetésének, vigasztalásának, tanításának, tanácsainak és akkor az áldásai is velünk lesznek már a hét elején is.

IMA: Istenünk, köszönjük, hogy nem hagytál minket árván. Köszönjük, hogy Szentlelked által vigasztalsz, tanácsolsz, vezetsz, és formálsz a Te képmásodra.
Érints meg ma mindenkit Szentlelked által, aki olvassa ezt az üzenetet, hogy átformálódjon a Te gyermekeddé az újjászületés csodája által. Krisztus nevében, Ámen.

2019. február 9., szombat

GYÜMÖLCSÖT TEREMNI! 2. RÉSZ

Az lesz az én Atyám dicsősége, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és akkor a tanítványaim lesztek.
János evangéliuma 15. rész 8. vers


A bibliai keresztény ember életének Krisztus az alapja. Az viszont, hogy mit építünk erre az alapra, milyen cselekedeteket, mindannyiunk személyes felelőssége.
„Mert más alapot senki sem vethet a meglevőn kívül, amely a Jézus Krisztus. Azt pedig, hogy ki mit épít erre az alapra: aranyat, ezüstöt, drágakövet, fát, szénát, szalmát; az a nap fogja világossá tenni, mivel tűzben jelenik meg, és akkor mindenkinek a munkája nyilvánvalóvá lesz; és hogy kinek mit ér a munkája, azt a tűz fogja kipróbálni.
(1 Korintus 3)
Nagyon sok földi egyházfelekezet közösségei meg vannak fosztva a lelki erőtől, már csak a kegyesség látszata maradt.
Filozófusok által uralt, és olyan emberek által, akik a bűneik rabságában élnek még.
Isten viszont ma is a Mindenható Isten. Az Isten látja, hogy mit építek, hogy mit építesz az igazi alapra.
Ha egyáltalán az igazi alapon állsz. Ha egyáltalán hiszed, hogy Krisztus a Megváltód, és az üdvösséged záloga.
A tűz megpróbálja az életünket. Ott csak a valóság marad majd az Isten előtt. Az aratásnál kiderül melyik a búza és melyik a konkoly.
Ma ameddig van idő, ha a paráznaság uralja az életed, teremj megtéréshez illő gyümölcsöket.
Ha a rosszindulat az úr az életedben, a gonoszság, teremj megtéréshez illő gyümölcsöket.
Van egy Isten aki ismert minket, mielőtt megszülettünk a Földre. Előle nem lehet elrejtőzni.
Meggyőzni embereket, hogy jó gyümölcsöket teremsz, miközben nem így van, meg tudsz.
De a mi Istenünk ismer minket tökéletesen még a születésünk előtt is.
Amikor Jeroboám fia megszületett és beteg lett, elküldte a feleségét álruhában a prófétához, Ahijjához, hogy megkérdezze mi lesz a gyermekkel.
Ahijjá idős volt, már nem látott jól, de Isten, akinek a látása nem homályosul meg és nem felejt, mellette volt.
Isten tudtára adta a prófétának ki fog hozzá jönni és mit fog mondani neki.
A próféta számon kérte az asszonyt, hogy el akarta titkolni kicsoda valójában, majd ezt mondta:
" Amint beteszed a lábad a palotába, a gyermek abban a pillanatban fog meghalni. Az egész Izrael sírni fog. Ez a gyermek lesz az egyetlen Jeroboám családjából aki sírba lesz eltemetve, mert őbenne találtatott valami jó Isten előtt.
Tud Isten mindent? Ez egy csecsemő volt. De Isten ismerte őt születése előtt. A többiek a családból nem kaptak temetést. Mert így mondta az Isten.
Tudom, hogy vannak Krisztus gyülekezetében olyanok is, akik sóhajtoznak itt a földön, akik kemény lelki harcokat folytatnak napjainkban.
Isten népét meg tudja őrizni Isten. Csak legyünk egyenes szívűek Istenünkkel szemben. Ne "fessük le a rozsdát", tisztítsuk meg életünket, tagadjuk meg a bálványokat otthonainkban, gyülekezeteinkben.
Ha őszinték vagyunk, Isten meg tud erősíteni, fel tud emelni, meg tud menteni, győzelmet tud adni.
Isten segítsen minket, hogy a tekintetünk szüntelen az Úron legyen.
Ha nehézségek, próbák vannak családodban, ne feledd, hogy él az Úr, aki hordozza terheinket.


IMA: Istenünk, kérünk állíts helyre minket. Ragyogtasd orcádat ránk, családjainkra, népünkre, országunkra, hogy megszabadulhassunk. Szeretnénk maradandó, jó, téged dicsőítő gyümölcsöket teremni. Szeretnénk egyenesek lenni előtted Urunk. Meg akarunk tagadni minden kétszívűséget. Krisztus nevében, Ámen.

2019. február 7., csütörtök

HALLGASS AZ ÚR SZAVÁRA!

Ország, ország, ország! Hallgass az Úr szavára!
Jeremiás könyve 22. rész 29. vers

Keresztény országban élünk. A népszámlálás szerint 97 százaléka Magyarországnak kereszténynek vallja magát.
A zsidó nép 100 százaléka Istent tartotta menedékének, oltalmának, élete értelmének. Legalábbis szóval.
Nem hiába mondta Isten: " Ez a nép csak szájával tisztel engem, de szíve távol van tőlem."
Háromszor mondja Isten által a próféta: ország, ország, ország!
Mennyire nyomatékos ez!
Először is, ország amelynek gyönyörűen bekötött Bibliái, hitvallásai, nemzeti ünnepei, egyházi ünnepei vannak, hallgass az Úr szavára.
Az élő Isten bűnt és ünneplést nem fogad el. Azért halt meg Krisztus, hogy a Benne vetett hit által igazak és szentek, Isten gyermekei legyünk és igazán és szentül éljünk, tehát örökségünkhöz méltóan e jelenvaló világban.
Igen! Nem majd az Isten országában! Nem majd holnaptól. Mától kezdve. A Szentlélekkel lehetséges, egyedül, testi módon azonban nem lehet így élni. Nem hiába mondtak le ma a keresztény emberek nagy többsége arról, hogy Isten szavára hallgassanak. Rájöttek, hogy testi módon nem akarnak engedni nekik, a megtérésnek pedig a megalázkodás az ára amit szintén nem akarnak megfizetni.
Másodszor, ország amely toleráns lett a gonoszsággal szemben, azzal szemben amit Isten utál, és amely nem bírja elviselni az Isten igazságát, hallgass az Úr szavára.
Isten nem áldozatot akar, hanem elsősorban engedelmességet. Nem vagyunk jobbak, magasabb rendűek, ha arra ami Isten előtt utálatos, azt mondjuk, hogy mi tolerálni fogjuk, hiszen mi már intelligensek vagyunk és a szeretet jegyében ezt is elnézzük.
A homoszexualitás tévelygés, akkor is, ha a mai társadalom "normálisnak" kiáltja ki.
A paráznaság az paráznaság, akkor is ha a toleráns társadalom élettársi kapcsolatnak hívja.
A házasságtörés az házasságtörés akkor is, ha van az emberekben egy szeretettöbblet amit egy harmadik féllel akarnak megélni, mert úgy érzik a házastársuktól nem kaphatják meg azt amire igazán vágynak.
Ország, hallgass az Úr szavára.
Harmadszor, ország amely süket vagy Isten szavával kapcsolatosan, hallgass az Úr szavára!
Annyi szóra hallgatnak ma is országok, csak Isten szavának meghallására nincsen fül?
Szelektálunk Isten beszéde között? Ami nekünk tetsző, kedvező azt a magunk hasznára csavargatjuk, amikor Isten int, azt viszont félretesszük?
A döntés a mienk. Ha áldást, életet szeretnénk a mi lelkünk számára, akkor hallgatunk az Úr szavára.
Ha átkot szeretnénk, akkor pedig ne hallgassunk rá.
Attól még lehet pénzünk, csak békességünk nem, lehet terített asztalunk csak elégedettségünk nem, lehet biztonsági háló az országunkban, személyes életünkben, csak védelmünk, oltalmunk nem lesz.

IMA: Istenünk, hallani szeretnénk Téged. Annyi jó szándékú beszéd van ma, amelyek a gonosztól erednek, és a céljuk az, hogy tönkretegyék életünket.
Szeretnénk hallgatni Rád. Könyörülj rajtunk Szentlelked által, hogy ezt tegyük. Bocsásd meg minden vakságunkat, engedetlenségünket, keményszívűségünket, süketségünket, vakságunkat. Krisztus nevében, Ámen.





2019. február 6., szerda

ISTEN BIZTOS MENEDÉK!

Az elnyomottak menedéke az Úr, menedék a nyomorúság idején.
9. Zsoltár 10. vers

Úgy érzed elnyomnak? Túl jelentéktelennek tartanak? Talán mondod a mondanivalód és az az érzésed mintha senki nem hallaná meg?
Nézd csak mit üzen neked az Örökkévaló:
" Én, én vagyok a vigasztalótok!"
Miért csodálkozol azon, hogy az emberek nem hallgatnak meg téged. Miért csodálkozol azon, ha sokan a környezetedben nem veszi figyelembe a te szükségeidet, igényeidet, érdekedet?
Nem test és vér ellen van nekünk harcunk. Akik így viselkednek veled, azok nem maguktól teszik ezt. Az a szellem aki irányítja őket műveli ezt.
Az elnyomóidnak is szüksége van az imádságaidra. Az elnyomóidnak is szüksége van az irgalmadra. Az elnyomóidnak is szükségük van Istenre.
Én és te is meneküljünk az Úrhoz. Ő az igazi menedékünk.
Ő az aki keresi a mi érdekünket, ha mi szemmel tartjuk a mások érdekeit is és nemcsak önmagunk javát, érdekét képviseljük.
Másodszor, "miért félsz a halandótól, az olyan embertől aki a fű sorsára jut?"
Mennyire törékenyek vagyunk mi emberek. Olyan nagy terveket készítünk, olyan magasra törünk gondolatban, olyan nagy eredményekre áhítozunk, Isten szava pedig kijózanít minket.
Olyan minden ember (nincs kivétel), mint a fű.
Gyenge, törékeny, védtelen, és nagyon rövid életű.
Ami ma még zöldellett, estére talán már hervadt lesz.
Amit az istentelen évek, évtizedek alatt összeharácsolt, könnyen lehet, hogy egy nap alatt semmibe vész.
Miért ne bíznánk az örökkévaló Istenben?
Miért ne találnánk menedéket az Ő szavára építve?
Azok akik nyomorgatnak minket, hamarosan semmivé lesznek, de akik az Úrban bíznak és az Ő szavára építnek, megmaradnak örökké.

IMA: Mennyei Istenünk felemeljük a te nevedet, mert méltó vagy minden dicséretre, dicsőségre.
Bocsásd meg nekünk azt, amikor emberekben bíztunk, emberek miatt elcsüggedtünk, vagy emberektől vártuk a segítséget.
Segíts csak Rád nézni, csak Benned találni menedéket örökké. Krisztus nevében, Ámen.

A látszat ára

Volt egy Anániás nevű férfi, aki feleségével, Szafirával együtt eladta egyik földbirtokát. Az érte kapott pénz egy részét megtartotta magána...